Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /var/www/vhosts/sokecicek.net/public_html/system/database/mysql.php on line 6
Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 

Ödemeyi Hangi Yollarla Tamamlayabilirim ?

1 - Kredi kartı : VISA veya MASTERCARD' ınızla çiçek siparişinizi verebilirsiniz. Kart bilgileriniz 128 bit SSL ve Garanti Bankası'nın SET sertifikasıyla güvence altındadır. Siparişiniz hemen işleme alınacaktır.

2 - Havale / EFT : Siparişinizi tamamlarken Havale / EFT seçerseniz size verilecek hesap numaralarına havale / EFT yapabilirsiniz. Tutar hesaplarımıza geçince e-posta ile bilgilendirilirsiniz. Siparişiniz en erken havale/EFT'yi takip eden ilk iş gününde işleme alınacaktır.

3 - Telefonda kredi kartı : Siparişinizi tamamlarken telefonda kredi kartı seçerseniz, kredi kartı bilgilerinizi telefonda vererek siparişinizi tamamlayabilirsiniz. Siparişiniz iş günleri mesai saatleri içinde, kredi kartı işlemleriniz tamamlandığı anda işleme alınacaktır.


Not : Yurtdışından yapılan para transferlerinde Banka tarafından yapılan kesintiler vardır. Bu sebeple bu kesintiler konusunda para transferini bankanızla görüşerek gerçekleştiriniz.

4 – Pay Pal ile ödeme: PayPal, kredi kartı bilgilerinizi paylaşmadan ödeme yapmanızı ve almanızı sağlayan daha güvenli ve kullanması kolay bir online ödeme yöntemidir. Pay Pal hesabınız varsa giriş yaparak ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz. Şayet hesabınız yoksa bilgilerinizi girerek Pay Pal’ a kayıt yapabilir ve ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.

 

Siparişlerim Hangi Saatlerde Teslim Edilir ?

Aynı gün içerisinde 09:00 - 11:00, 11:00 - 13:00, 13:00 - 15:00, 15:00 - 19:00 ve 19:00 - 20:00 saat dilimleri arasında teslimat yapılır.

Belirtilen saatler sonrasında da vereceğiniz siparişinizin aynı gün içerisinde teslim edilebilirliği hakkında 0532 765 44 62 numaralı hattımızdan bize ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

 

Çiçek ve Malzemeler

Ürün resimlerinde gözüken oyuncak, cam, renkli boncuklar gibi malzeme ve aksesuarlarda resimde gözüken malzemelerin aynısının temin edilemediği durumlarda başka bir malzeme veya aynı malzemenin başka bir rengi kullanılabilir. Mevsim çiçeklerinden oluşan aranjmanlarda mevsime bağlı olarak resimdeki çiçek bulunamadığı durumlarda aynı kalitede başka bir çiçek kullanılabilir.

 
Alıcıya Ulaşmaması Durumunda Siparişler Nereye Teslim Edilir ?
 
Yerlerinde bulunamayan alıcıların çiçekleri, evlerde yan komşu daireye veya apartman görevlisine, sitelerde güvenlik görevlilerine, iş yerlerinde bölüm arkadaşlarına, hastane ve otellerde resepsiyon görevlilerine, askeri hastanelerde ve kurumlarda nöbetçi subaylar veya erlere isim ve soyadı alınarak teslim edilir. Nikah - Düğün - Açılış siparişlerinde, çiçekler alıcıya teslim edilememesi durumunda görevliye imza karşılığında teslim edilmektedir.
 
Siparişimin Gönderi Durumunu Nasıl Takip Ederim ?
 
Siparişiniz sitemize kaydedildikten sonra tarafınıza e-posta aracılığı ile iletilen sipariş numaranızla, gerek sitemizdeki sipariş takip sayfasından, gerekse 0(256) 614 48 43' u arayarak siparişinizi takip edebilirsiniz
 
 
Sipariş Verdikden Sonra Siparişimin Üzerinde Adres ve Tarih Değişikliği Yapabilir miyim ?
 
Siparişleriniz hazırlanmadığı ve yola çıkmadığı müddetçe bu hakkınız saklıdır. Adres değişikliği siparişiniz yola çıkmadan önce yapılabilir ve ücret talep edilmez. 0(256) 614 48 43 numaralı telefondan bize ulaşabilir ve gereken değişikliği
iletebilirsiniz.
 
Çiçeğim Cumartesi ve Pazar Günleri Gider mi ?
 
sokecicek.net her gün açıktır ve aynı gün içinde siparişiniz gitmektedir. Bayramlar ve resmi tatiller dahil senenin 365 günü çiçek gönderebilirsiniz.
 
Özel Günlerde Teslimat
 
Özel günlerde (Öğretmenler günü, Dünya Kadınlar Günü, Sevgililer Günü ve Anneler Günü) çiçek teslimatlarında saat garantisi verilmemektedir. Tüm çiçek teslimatları gün içerisinde yapılmaktadır ve normal günlere göre teslimatlar gecikebilmektedir.
 
Fatura Gönderimi Siparişin Hangi Aşamasında İletilir ?
 
Faturanız siparişinizin teslim edilmesinin sonrasında 7 iş günü içerisinde fatura adresinize iletilir.
 
Siparişim Teslim Edildi Ancak Faturam Gelmedi Ne Yapmalıyım ?
 
Fatura bilgilerini eksiksiz iletmeniz durumunda, fatura gönderimlerimiz belirtilen sürede tamamlanır. Aksi bir durum gerçekleştiği takdirde, fatura talebinizi 0(256) 614 48 43 numaralı telefonumuza veya yigittanriverdi@hotmail.com.tr adresimize iletebilirsiniz. Faturanız gönderildiği halde bulunamıyorsa, faturanızın kaşeli bir kopyası tarafınıza gönderilecektir.
 
Siparişimden Vazgeçersem Ödeme İadesi Kaç Günde Hesabıma İletilir ?
 
 
Siparişinizin iptal edilmesi sonrasında ödeme iadeniz 3 iş günü içerisinde hesabınıza yansıtılır.
 
Hatalı Ödeme Süreci Nasıl Tamamlanır ?
 
Hatalı ödeme durumunu vakit kaybetmeden bize iletmeniz durumunda gerekli işlemler yapılarak, ödeme iadeniz 3 iş günü içerisinde hesabınıza yansıtılır.
 
Saksı Bitkilerinin Bakımını Nasıl Yapabilirim ?
 
Saksı bitkisi satın almanız durumunda haftada bir su takviyesi yapmanız gerekmektedir. Suyun derecesinin çok soğuk veya çok sıcak olması, çiçeğinizin ömrünü kısaltacaktır.
 
Aranjman Olarak Ürünlerin Bakımı Nasıl Olmalıdır ?
 
Çiçek buketlerinin altında sarılı olan her türlü kâğıdı vazoya koymadan önce mutlaka çıkarmanız gerekmektedir, yoksa bakteri üremesini hızlandırmış olursunuz. Eğer satın aldığınız çiçek sünger içerisinde geldiyse süngerin üzerine su koyabilirsiniz. Vazolu ürünlerde ise her gün suyunu değiştirmeniz gerekmektedir.